Madeleine Pyk – en samling F769
282
497683

Joan Miró

(Spanien, 1893-1983)
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 900 - 2 370 EUR
2 180 - 2 730 USD
Klubbat pris
20 000 SEK

Joan Miró
(Spanien, 1893-1983)

Ur: "Le lézard aux plumes d'or" (Frontispice)

Färglitografi, 1971 signerad med blyerts E.A. 8/10, tryckt av Mourlot, Paris, utgiven av Broder, Paris. 33,5 x 48,1 cm, bladstorlek 41 x 55,6 cm.

Missfärgad efter passepartout.

Mourlot 792.