370
482814
Marc Chagall

"Le rêve de Chagall sur Vitebsk"

Signerad Chagall Marc. Utförd 1950-53. Gouache, akvarell, pastell och blandteknik på papper 84 x 77 cm.

Utropspris:

4 000 000 - 6 000 000 SEK

450 958 - 676 437 EUR

Klubbat pris:
7 500 000 SEK
Proveniens
Övrigt
Konstnär/formgivare
Om auktionen