682
511065

JOSEF FRANK, skåp, Firma Svenskt Tenn, 1940-50-tal.

Utropspris
75 000 - 100 000 SEK
7 160 - 9 550 EUR
8 130 - 10 800 USD
Klubbat pris
135 000 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Mahogny, sidor och dörrar vadderade och klädda i floralt chintztyg, hyllinredning. Höjd 140 cm, bredd 121 cm, djup 40 cm. Nyckel finns.

Slitage, fläckar, dörrknoppen lagad. Nyckel finns.