775
435725

AXEL EINAR HJORTH, fåtöljer, ett par "Lovö", Nordiska Kompaniet, 1930-tal.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 140 - 1 420 EUR
1 300 - 1 630 USD
Klubbat pris
70 000 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Syrabetsad furu, järnbeslag, lösa mönstrade tygklädda dynor.

Slitage, torrsprickor, lagad spricka i rygg. (2)