Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281
851
515293

MATTA. "Park, blå och grön". Gobelängteknik. 305 x 306 cm. Signerad AB MMF BN

Utropspris
70 000 - 80 000 SEK
6 780 - 7 750 EUR
7 760 - 8 870 USD
Klubbat pris
230 000 SEK

(AB Märta Måås-Fjetterström, Barbro Nilsson). Komponerad 1957.

Obetydligt slitage och smutsig, fläckar.

Tilläggslista

Omfattas av följerätt (d) Droit de Suite

Stockholm/Barcelona 1977, färgplanscher sid 29.