852
514969

MATTA. "Rubirosa, röd". Gobelängteknik. 343,5 x 225 cm. Signerad AB MMF MR

Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 490 - 4 360 EUR
3 650 - 4 560 USD
Klubbat pris
80 000 SEK

(AB Märta Måås-Fjetterström, Marianne Richter). Komponerad 1958.

Ställvis något slitage, något smutsig, fläckar.