Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281
852
514969

MATTA. "Rubirosa, röd". Gobelängteknik. 343,5 x 225 cm. Signerad AB MMF MR

Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 880 - 4 850 EUR
4 440 - 5 540 USD
Klubbat pris
80 000 SEK

(AB Märta Måås-Fjetterström, Marianne Richter). Komponerad 1958.

Ställvis något slitage, något smutsig, fläckar.