854
504328

MATTA. "Rubirosa grön". Gobelängteknik. 247 x 172,5 cm. Signerad AB MMF MR

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 620 - 3 490 EUR
2 740 - 3 650 USD
Klubbat pris
40 000 SEK

(AB Märta Måås-Fjetterström, Marianne Richter). Komponerad 1958.

Jämnt slitage, något smutsig, fläckar. Möjligen senare fransar.