866
504321

MATTA. Reliefflossa. 219 x 142 cm. Sverige 1900-talets förra hälft.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
697 - 872 EUR
730 - 912 USD
Klubbat pris
60 000 SEK

Möjligen komponerad av Elsa Gullberg. Ljust grå slätvävd botten med rader av geometriska figurer knutna i vitt respektive ljusgrått.

Jämnt något slitage, fläckar. Bandkantade kortsidor.