880
513512

MATTA. "Nyponblomman". Rölakan. 180,5 x 132,5 cm. Signerad AB MMF

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 450 - 1 940 EUR
1 660 - 2 220 USD
Klubbat pris
15 000 SEK

(AB Märta Måås-Fjetterström). Komponerad 1932. Tillverkad efter 1941.

Något smutsig, fläckar. Fransarna med något slitage.