Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281
883
509414

MATTA. Rölakan. 228,5 x 144 cm. Signerad LJ. Sverige 1930-40-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
775 - 969 EUR
887 - 1 110 USD
Klubbat pris
22 000 SEK

Randmönstrad botten i omväxlande gula och benvita nyanser med polykroma trappstegsmedaljonger.

Obetydligt slitage, något smutsig, fläckar. Bandkantade kortsidor.