883
509414

MATTA. Rölakan. 228,5 x 144 cm. Signerad LJ. Sverige 1930-40-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
759 - 949 EUR
869 - 1 090 USD
Klubbat pris
22 000 SEK

Randmönstrad botten i omväxlande gula och benvita nyanser med polykroma trappstegsmedaljonger.

Obetydligt slitage, något smutsig, fläckar. Bandkantade kortsidor.