894
522657

MATTA. Rölakan. 283 x 190 cm. Signerad KH MS. Sverige 1900-talets mitt.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
759 - 949 EUR
869 - 1 090 USD
Klubbat pris
6 000 SEK

Polykromt flik- och randmönster.

Obetydligt slitage, något smutsig, smärre fläckar. Fransar saknas.