230
530092

Osama Kanemura

(Japan, Född 1964)
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 620 - 3 490 EUR
2 740 - 3 650 USD
Klubbat pris
25 000 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57
Osama Kanemura
(Japan, Född 1964)

"Today's Japan #17", 1995.

Signerad Osama Kanemura på etikett a tergo. Upplaga 1/3. Gelatinsilverfotografi, bildyta 100 x 123,5 cm.

Proveniens

Gun Gallery, Stockholm.

Gun Gallery, Stockholm, "Spider’s Strategy",
22 maj - 19 juni 2008.

Osamu Kanemura & Arata Isozaki, "Spider's Strategy", 2001, avbildad bild nr 17.