Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
270
493271

Terry O'Neill

(Storbritannien, 1938-2019)
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 920 - 3 900 EUR
3 400 - 4 530 USD
Klubbat pris
55 000 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Ansvarig specialist samtida konst och fotografi
+46 (0)702 63 70 57
Terry O'Neill
(Storbritannien, 1938-2019)

"Audrey Hepburn with dove, St Tropez, 1967".

Signerad Terry O'Neill och numrerad 11/50. Framtagen 2011. Silvergelatinfotografi, bildyta 95 x 61,5 cm. Bladstorlek 100 x 67 cm. Upplaga 50 + 10 AP.

Terry O'Neill, "Terry O'Neill: The A-Z of Fame", 2013, avbildad omslag samt helsida sid 145.