440
528973

Fernandez Arman

(Frankrike, 1928-2005)
Fernandez arman, violon brise.

Violon Brise.

Signerad Arman och numrerad 100/100. Utförd 1997. Guldpatinerad brons och svart marmor, höjd 63,5, bredd 22 och djup 17 cm.

Utropspris:

40 000 - 50 000 SEK

4 474 - 5 593 EUR

Klubbat pris:
55 000 SEK

Arman Archive Number: APA# 8401.97.489.

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57