1036
499269

BÄGARE, silver Johan Rudman, Gävle (verksam 1689-1727 (1734-)). Vikt ca 508 gram.

Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 490 - 4 360 EUR
3 650 - 4 560 USD
Klubbat pris

Delvis förgylld, på fot med sneda godroner. Vågband, livet med minnesgravyr. Höjd 20 cm.

Slitage.