1473
527936

BYRÅAR, ett par. Italien, 1700-talets slut.

Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 530 - 4 410 EUR
3 680 - 4 600 USD
Klubbat pris
70 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Fanerade med mahogny, buxbom och färgat lövträ. Beslag av förgylld mässing. Skivor av röd marmor. Inläggningar av musiktroféer. Märkta i översta lådorna "G.A.D." Längd 54, bredd 33, höjd 90 cm. Nycklar medföljer.

Senare beslag, maskstungna.