1609
493628

KANDELABRAR, för fem ljus, ett par. Empire, 1800-talets början.

Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
7 590 - 9 490 EUR
8 690 - 10 900 USD
Klubbat pris
125 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgylld och patinerad brons. Dekor med bevingade karyatider uppbärande ljusarmar. Höjd 73 cm.

Tilläggslista

Omaka ljusmanschetter medföljer / Matched drip-pans.