170
507099

SKÅL, porslin. Japaniserande dekor. sk "Kinrande", Qing dynastin, 1600-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
569 - 759 EUR
651 - 869 USD
Klubbat pris

Dekor dellvis i underglasyrblått.

Ifyllda kantnagg, kantsprickor.