Kan inte nå servern

Klassiska 580

 
1789 föremål
101. BÅGSKYTTERING, förgylld brons. Qing dynastin (1644-1912).
101. BÅGSKYTTERING, förgylld brons. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
102. STIGBYGLAR, ett par, brons. Qing dynastin, 1800-tal.
102. STIGBYGLAR, ett par, brons. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
104. SKÅL, silver. Kina, 1900-tal, oidentifierade stämplar.
104. SKÅL, silver. Kina, 1900-tal, oidentifierade stämplar.
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
107. FAT, silver. Kina. Bär stämplar Shanghai, Zee Wo, tidigt 1900-tal.
107. FAT, silver. Kina. Bär stämplar Shanghai, Zee Wo, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
5 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
109. POKAL, silver, Kina, Sing Fat, Kanton, tidigt 1900-tal.
109. POKAL, silver, Kina, Sing Fat, Kanton, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
110. POKAL, silver. Kina, Wang Hing, Hongkong, 1900-talets början.
110. POKAL, silver. Kina, Wang Hing, Hongkong, 1900-talets början.
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
111A. MEDALJER, tre stycken. Kina, 1923.
111A. MEDALJER, tre stycken. Kina, 1923.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
114. MYNT, fem stycken, silver. Fyra Republik samt ett Guangxu (1908).
114. MYNT, fem stycken, silver. Fyra Republik samt ett Guangxu (1908).
Klubbat pris 
105 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
115. HANDVÄRMARE, försilvrad koppar. Qing dynastin (1644-1912).
115. HANDVÄRMARE, försilvrad koppar. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
125. KRUKA, porslin. Transition, 1600-tal.
125. KRUKA, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
126. RÖKELSEKAR, porslin. Transition, 1600-tal.
126. RÖKELSEKAR, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
127. VAS, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
127. VAS, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
128. BOJAN, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
128. BOJAN, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
129. KRUKA, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
129. KRUKA, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
130. SKÅLFAT, porslin. Qing dynastin, 1700-tal.
130. SKÅLFAT, porslin. Qing dynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
2 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
133. VAS, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
133. VAS, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
2 600 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
143. SKÅL, lergods. Troligen Tang dynastin (618-907).
143. SKÅL, lergods. Troligen Tang dynastin (618-907).
Klubbat pris 
2 800 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
144. KANNA, lergods. Troligen Liao dynastin (916–1125).
144. KANNA, lergods. Troligen Liao dynastin (916–1125).
Klubbat pris 
1 800 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
145. TEXTILIER, fem delar. Sen Qing dynasti (1644-1912).
145. TEXTILIER, fem delar. Sen Qing dynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
146. SIDENBRODERIER, sex stycken. Sen Qing dynasti (1644-1912).
146. SIDENBRODERIER, sex stycken. Sen Qing dynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
2 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
147. SIDENBRODERIER, tre stycken. Sen Qing dynastin (1644-1912).
147. SIDENBRODERIER, tre stycken. Sen Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
150. ASK med LOCK innehållande en CABARET, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
150. ASK med LOCK innehållande en CABARET, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
151. ASK med LOCK samt CABARET, lack. Sen Qing dynasti (1644-1912).
151. ASK med LOCK samt CABARET, lack. Sen Qing dynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
152. ASK med LOCK, lack. Qing dynastin, 1700-tal.
152. ASK med LOCK, lack. Qing dynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
55 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
153. BRICKOR, två stycken, hardwood. Sen Qing dynasti (1644-1912).
153. BRICKOR, två stycken, hardwood. Sen Qing dynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
154. ASK med LOCK, troligen Zitan trä. Qing dynastin (1644-1912).
154. ASK med LOCK, troligen Zitan trä. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
200 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
155. SKRIN med LOCK, hardwood, Qing dynastin (1644-1912).
155. SKRIN med LOCK, hardwood, Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
185 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
156. BORD, lackarbete. Sen Qing dynasti (1644-1912).
156. BORD, lackarbete. Sen Qing dynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
157. SKÅP, Hardwood. Kina, tidigt 1900-tal.
157. SKÅP, Hardwood. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
158. ALTARBORD, hardwood. Sen Qing dynasti, ca år 1900.
158. ALTARBORD, hardwood. Sen Qing dynasti, ca år 1900.
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
159. SEMIANTIK KINESISK MATTA. 354 x 283,5 cm. 1900-talets förra hälft.
159. SEMIANTIK KINESISK MATTA. 354 x 283,5 cm. 1900-talets förra hälft.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
14 000 - 16 000 SEK
161. URNA, keramik. Ming dynastin (1368-1643).
161. URNA, keramik. Ming dynastin (1368-1643).
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
162. KRUKA, lergods. Ming dynastin (1368-1643).
162. KRUKA, lergods. Ming dynastin (1368-1643).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
163. KENDI, porslin. Ming dynastin, Wanli (1573-1619).
163. KENDI, porslin. Ming dynastin, Wanli (1573-1619).
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
164. KENDI, porslin. Ming dynastin, Wanli (1573-1619).
164. KENDI, porslin. Ming dynastin, Wanli (1573-1619).
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
165. FAT, porslin. Ming dynastin, Wanli (1573-1619).
165. FAT, porslin. Ming dynastin, Wanli (1573-1619).
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
166. TALLRIK, porslin. Ming dynastin, Wanli (1573-1619).
166. TALLRIK, porslin. Ming dynastin, Wanli (1573-1619).
Klubbat pris 
2 600 SEK
Utropspris
3 000 - 5 000 SEK
167. KRUKA, porslin. Ming dynastin, 1500-tal.
167. KRUKA, porslin. Ming dynastin, 1500-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
168. ASK med LOCK, porslin. Ming dynastin, Wanli (1573-1619).
168. ASK med LOCK, porslin. Ming dynastin, Wanli (1573-1619).
Klubbat pris 
250 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
169. FAT, porslin. Ming dynastin, Wanli (1573-1619).
169. FAT, porslin. Ming dynastin, Wanli (1573-1619).
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
171. FAT, porslin. "Sunko-roku" Satsuma, Japan, tidig Edo (1603-1867).
171. FAT, porslin. "Sunko-roku" Satsuma, Japan, tidig Edo (1603-1867).
Klubbat pris 
2 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
172. URNA, porslin. Japan, 1600-tal.
172. URNA, porslin. Japan, 1600-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
173. URNA med LOCK, porslin. Transition, 1600-tal.
173. URNA med LOCK, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
105 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
174. KRUKA, porslin. Transition, 1600-tal.
174. KRUKA, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
176. TALLRIK, porslin. Tianqi/Chongzhen, 1600-tal.
176. TALLRIK, porslin. Tianqi/Chongzhen, 1600-tal.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
177. SKÅLAR, ett par, porslin. Transition, 1600-tal.
177. SKÅLAR, ett par, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
35 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
179. URNA, porslin. Transition, 1600-tal.
179. URNA, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
4 800 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
180. FAT, celadon. Ming dynastin (1368-1644).
180. FAT, celadon. Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
181. FAT, celadon. Ming dynastin (1368-1644).
181. FAT, celadon. Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
182. STEMCUP, porslin. Ming dynastin (1368-1644).
182. STEMCUP, porslin. Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
183. RÖKELSEKAR, keramik. Troligen Yuandynastin, (1280-1367).
183. RÖKELSEKAR, keramik. Troligen Yuandynastin, (1280-1367).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
184. PENSELSTÄLL i form av BORDSSKÄRM, keramik. Ming dynastin (1368-1644).
184. PENSELSTÄLL i form av BORDSSKÄRM, keramik. Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
185. SKÅLFAT, keramik. Ming dynastin (1368-1644).
185. SKÅLFAT, keramik. Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
186. SKÅL, celadon. Ming dynastin (1368-1644).
186. SKÅL, celadon. Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
3 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
187. SKÅL, keramik. Ming dynastin (1368-1644).
187. SKÅL, keramik. Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
188. SKÅL, keramik. Ming dynastin (1368-1644).
188. SKÅL, keramik. Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
189. BÄLTESDEKORATION, nefrit. Qingdynastin (1644-1912).
189. BÄLTESDEKORATION, nefrit. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
190. BUDDHA, jade och hardstone, Qing dynastin (1644-1912) eller äldre.
190. BUDDHA, jade och hardstone, Qing dynastin (1644-1912) eller äldre.
Klubbat pris 
85 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
191. SKULPTUR, nefrit. Qing dynastin (1644-1912).
191. SKULPTUR, nefrit. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
250 000 - 300 000 SEK
192. SPÄNNE, nefrit. Sen Qing dynasti (1644-1912).
192. SPÄNNE, nefrit. Sen Qing dynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
193. PENSELBAD, nefrit. Troligen sen Qingdynasti (1644-1912).
193. PENSELBAD, nefrit. Troligen sen Qingdynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
194. SPÄNNE, nefrit och försilvrad metall, sen Qing dysnasti (1664-1912).
194. SPÄNNE, nefrit och försilvrad metall, sen Qing dysnasti (1664-1912).
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
195. BÄLTESSPÄNNE, jade. Qing dynastin (1644-1912).
195. BÄLTESSPÄNNE, jade. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
196. PENSELBAD, nefrit. Sen Qing dynastin (1644-1912).
196. PENSELBAD, nefrit. Sen Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
197. SKÅL, jade. Qing dynastin (1644-1912).
197. SKÅL, jade. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
198. SKÅLFAT, nefrit. Qing dynastin (1644-1912).
198. SKÅLFAT, nefrit. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
199. SKULPTUR, nefrit, Kina. Troligen sen Qing dynasti (1644-1912).
199. SKULPTUR, nefrit, Kina. Troligen sen Qing dynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
8 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK