Kan inte nå servern

Klassiska 580

 
1789 föremål
3. SKÅL, biskvi. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
3. SKÅL, biskvi. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
5. FAT, porslin. Qing dynastin (1644-1912)med Qianlongs sigillmärke.
5. FAT, porslin. Qing dynastin (1644-1912)med Qianlongs sigillmärke.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
9. SKÅL, porslin. Sen Qing dynastin (1644-1912).
9. SKÅL, porslin. Sen Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
2 000 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
10. SKÅLFAT, ett par, porslin. Qing dynastin (1644-1912).
10. SKÅLFAT, ett par, porslin. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
13. SKÅLFAT, porslin. Qing dynastin (1644-1912)  med Qianlongs sigillmärke.
13. SKÅLFAT, porslin. Qing dynastin (1644-1912) med Qianlongs sigillmärke.
Klubbat pris 
36 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
18. FAT, ett par, porslin. Qing dynastin, med Qianlongs sigillmärke.
18. FAT, ett par, porslin. Qing dynastin, med Qianlongs sigillmärke.
Klubbat pris 
85 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
24. BÄLTESSPÄNNE, nefrit. Qing dynastin (1644-1912).
24. BÄLTESSPÄNNE, nefrit. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
25. BÄLTESSPÄNNE, nefrit. Qing dynastin (1644-1912).
25. BÄLTESSPÄNNE, nefrit. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
145 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
26. BÄLTESSPÄNNE, nefrit. Qing dynastin (1644-1912).
26. BÄLTESSPÄNNE, nefrit. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
25 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
27. BÄLTESSPÄNNE, nefrit. Qing dynastin (1644-1912).
27. BÄLTESSPÄNNE, nefrit. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
33 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
28. PARERSTÅNG, nefrit. Qing dynastin (1644-1912).
28. PARERSTÅNG, nefrit. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
29. KLANGSTEN med TRÄSTÄLL, nefrit. Qing dynastin, troligen 1800-tal.
29. KLANGSTEN med TRÄSTÄLL, nefrit. Qing dynastin, troligen 1800-tal.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
30. HÅRNÅLAR, 10 stycken, nefrit. Sen Qing dynasti (1644-1912).
30. HÅRNÅLAR, 10 stycken, nefrit. Sen Qing dynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
31. HÅRPRYDNADER, tre stycken, nefrit. Sen Qing dynasti (1644-1912).
31. HÅRPRYDNADER, tre stycken, nefrit. Sen Qing dynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
32. HÅRPRYDNAD, nefrit. Sen Qing dynasti (1644-1912).
32. HÅRPRYDNAD, nefrit. Sen Qing dynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
45 000 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
33. DEKORATIONER, nio stycken, nefrit. Sen Qing dynasti (1644-1912).
33. DEKORATIONER, nio stycken, nefrit. Sen Qing dynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
34. HÄNGE, jadeit. 1900-talets början.
34. HÄNGE, jadeit. 1900-talets början.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
37. BÄLTESSPÄNNE, nefrit och förgylld metall. Sen Qing dynasti (1644-1912).
37. BÄLTESSPÄNNE, nefrit och förgylld metall. Sen Qing dynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
40. RULLMÅLNING. Tillskriven Gai Qi (Yuhu waishi, 1774-1829).
40. RULLMÅLNING. Tillskriven Gai Qi (Yuhu waishi, 1774-1829).
Klubbat pris 
105 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
41. OLJEMÅLNING, efter Lang Shining (Giuseppe Castiglione), Qing dynastin, 1800-tal.
41. OLJEMÅLNING, efter Lang Shining (Giuseppe Castiglione), Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
160 000 SEK
Utropspris
250 000 - 300 000 SEK
45. MÅLNING, föreställande Guanyin, tillskriven Gai Qi (1774-1829).
45. MÅLNING, föreställande Guanyin, tillskriven Gai Qi (1774-1829).
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
48. KEJSERLIGT EDIKT. Kangxi, daterat 1664 och från tiden.
48. KEJSERLIGT EDIKT. Kangxi, daterat 1664 och från tiden.
Klubbat pris 
150 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
49. SOLFJÄDER, i träask och silkesklädd kartong. Qing dynastin, 1800-tal.
49. SOLFJÄDER, i träask och silkesklädd kartong. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
50. TUSCHAVKLAPPNING.  Troligen sen Qing dynasti (1644-1912).
50. TUSCHAVKLAPPNING. Troligen sen Qing dynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
55. SNUSFLASKA, soapstone. Sen Qing dynasti (1644-1912).
55. SNUSFLASKA, soapstone. Sen Qing dynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
57. SNUSDOSA, hardwood. Qing dynasti, 1800-tal.
57. SNUSDOSA, hardwood. Qing dynasti, 1800-tal.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
58. FIGURIN, trä. Sen Qing dynasti (1644-1912).
58. FIGURIN, trä. Sen Qing dynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
60. RADBAND, persikokärnor. Sen Qing dynasti (1644-1912).
60. RADBAND, persikokärnor. Sen Qing dynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
61. BÄGARE, lack. Qing dynastin, 1600/1700-tal.
61. BÄGARE, lack. Qing dynastin, 1600/1700-tal.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
62. VINKOPPAR, 12 stycken, pekingglas. Sen Qing dynasti (1644-1912).
62. VINKOPPAR, 12 stycken, pekingglas. Sen Qing dynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
63. MANDARINKNAPPAR, 14 stycken. Sen Qing dynasti (1644-1912).
63. MANDARINKNAPPAR, 14 stycken. Sen Qing dynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
70. SKÅLFAT, 11 stycken, porslin. Sen Qing dynasti (1644-1912).
70. SKÅLFAT, 11 stycken, porslin. Sen Qing dynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
72. PENSELBAD, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
72. PENSELBAD, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
74. KOPPAR, ett par, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
74. KOPPAR, ett par, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
77. FAT, porslin. Sen Qing dynastin, med Qianlong sex karaktärers märke.
77. FAT, porslin. Sen Qing dynastin, med Qianlong sex karaktärers märke.
Klubbat pris 
1 000 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
79. SKÅLFAT, 14 stycken, porslin. Tidigt 1900-tal.
79. SKÅLFAT, 14 stycken, porslin. Tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
81. FAT, porslin. Qing dynastin (1644-1912) med Qianlongs sigillmärke.
81. FAT, porslin. Qing dynastin (1644-1912) med Qianlongs sigillmärke.
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
82. SKEDAR, 10 stycken, porslin. Sen Qing dynasti, omkring 1900.
82. SKEDAR, 10 stycken, porslin. Sen Qing dynasti, omkring 1900.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
83. SKÅL, yixinggods. Qing dynastin, 1800-tal.
83. SKÅL, yixinggods. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
84. FIGURIN, blanc de chine. Sen Qing dynasti (1644-1912).
84. FIGURIN, blanc de chine. Sen Qing dynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
85. MINIATYR, brons. Troligen Tang dynastin (618-907).
85. MINIATYR, brons. Troligen Tang dynastin (618-907).
Klubbat pris 
3 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
87. DHARMAPALA, miniatyr, förgylld brons. Sinotibetansk, troligen 1700-tal.
87. DHARMAPALA, miniatyr, förgylld brons. Sinotibetansk, troligen 1700-tal.
Klubbat pris 
2 500 SEK
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
88. GUANYIN, patinerad brons. Ming dynastin (1368-1644).
88. GUANYIN, patinerad brons. Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
1 450 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
94. SPEGEL, brons. Östra Han dynastin (25-220).
94. SPEGEL, brons. Östra Han dynastin (25-220).
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
95. SPEGEL, brons. Östra Han dynastin (205-220).
95. SPEGEL, brons. Östra Han dynastin (205-220).
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
96. SPEGEL, brons. Tang dynastin (618-907).
96. SPEGEL, brons. Tang dynastin (618-907).
Klubbat pris 
2 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
100. PAPPERSVIKT, brons. Qing dynastin, troligen 1700-tal.
100. PAPPERSVIKT, brons. Qing dynastin, troligen 1700-tal.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

416. Jim Dine, "Mr. Oxide".
Utropspris
500 000 - 700 000 SEK
Budhistorik
760 000
 
SEK
ditt bud
740 000
 
SEK
ditt bud
720 000
 
SEK
ditt bud
Fair warning
700 000
 
SEK
ditt bud
680 000
 
SEK
ditt bud
660 000
 
SEK
ditt bud
640 000
 
SEK
ditt bud
620 000
 
SEK
ditt bud
600 000
 
SEK
ditt bud
580 000
 
SEK
ditt bud
560 000
 
SEK
ditt bud
540 000
 
SEK
ditt bud
520 000
 
SEK
ditt bud
Aktuellt bud:
760 000 SEK