1700
530826

RAM, av Carl Corssar (spegelmakare i Stockholm 1791). Gustaviansk.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
700 - 875 EUR
737 - 922 USD
Klubbat pris
9 000 SEK

Förgylld och bronserad. Krön med kunglig krona och vasakärve. Porträttkopia av Gustav III daterad 1958 medföljer. Höjd 61,5, bredd 37,5 cm.