1713
535365

BRODERAD TAVLA. Sverige omkring 1800. 26,5 x 32 cm, med samtida ram 36 x 41,5 cm.

Utropspris
7 000 - 9 000 SEK
610 - 785 EUR
639 - 821 USD
Klubbat pris
5 000 SEK

Ovalt broderi. Benvitt siden med polykroma silkesbroderier av pastoral scen med figurer.

Fläckar, smärre skador. Ramen med skador.

Proveniens

Kristinelunds herrgård utanför Kalmar.