1714
537258

FÄRGETSNING PÅ SIDEN, 3 ST. Sengustavianska. Ca 21 x 39,5 cm vardera, med ramar ca 29,5 x 48,5 cm vardera.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
883 - 1 060 EUR
921 - 1 110 USD
Klubbat pris
17 000 SEK

Polykroma scener ur Akilles liv. En samtida ram, två senare.

Smärre fläckar och skador.

Tilläggslista

FÄRGETSNING PÅ SIDEN.

Proveniens

Inköpta 1918 på Nordiska Kompaniet, Stockholm.

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

6. Gaetano Pesce, fåtölj med fotpall, "La Mamma", modell UP5 och UP6 ur 2000-serien, B&B Italia, Italien.
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK