Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281
1715
510887

DUK, linnedamast. 398,5 x 263 cm. Wadstena Fabrik.

Utropspris
7 000 - 9 000 SEK
678 - 872 EUR
776 - 998 USD
Klubbat pris
4 000 SEK

Mittfältet med blåklintsmönster. Huvudbård med blom- och bladranka. Invävt Wadstena Fabrik nr 9 (?). Ett hörn med broderat 1826.

Ställvis slitage, smärre fläckar, lagningar och hål.