1721
533422

ANTIKT NURATA SUZANI. 216,5 x 145,5 cm.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
872 - 1 050 EUR
912 - 1 100 USD
Klubbat pris
23 000 SEK

Fem ihopsydda våder. Benvit botten med stora polykroma blom- och granatäppelbuketter. Bård med stor blomranka. Fodrat.

Ställvis slitage, smutsig, fläckar, obetydliga skador.