1720
522691

RYA. 202 x 138cm. Sverige/Finland. Daterad 1820.

Utropspris
6 000 - 7 000 SEK
523 - 610 EUR
547 - 639 USD
Klubbat pris

Grön botten med stiliserad kvinna, fem polykroma mindre fält och ett stort fält med pokal, datering och stiliserade träd. Bred sicksackmönstrad bård med prickdesign.

Något ställvis hårdare slitage, något smutsig, smärre fläckar och lagningar.