1723
534278

ANTIK AGRA. 525,5 x 350 cm.

Utropspris
70 000 - 90 000 SEK
6 100 - 7 850 EUR
6 390 - 8 210 USD
Klubbat pris
65 000 SEK
ANTIK AGRA. 525,5 x 350 cm.

Röd botten med polykromt heratimönster. Mörkbrun huvudbård med palmett-, arabesk-, blom- och granatäppelrankor.

Obetydligt slitage, något smutsig, fläckar, smärre lagningar. En långsida med skada, en kortsida saknar några knutrader, en kortsida avkortad.