1730
536611

SEMIANTIK BIDJAR. 197,5 x 132,5 cm.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
949 - 1 140 EUR
1 090 - 1 300 USD
Klubbat pris
11 000 SEK

Mörkblå botten med polykroma blom-, palmett- och arabeskslingor. Röd huvudbård med blomranka.

Ställvis något slitage, fläckar. En kortsida saknar några knutrader och har obetydliga lagningar.