Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor
Blekrosa bönefält med polykroma inskriptioner, molnband och palmettslingor. Nischen med vaser och fåglar. Bred blekgrön huvudbård med kartuscher med skrift, blommor, palmett- och arabeskrankor. Kortsidorna med signaturer. Vissa mönster vävda med metalltråd.
Något ställvis lite hårdare slitage, smutsig, smärre fläckar, skador och revor. Ställvis stel.