1736
498148

ANTIK HERIS. 351 x 300 cm.

Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 880 - 4 850 EUR
4 440 - 5 540 USD
Klubbat pris
50 000 SEK
ANTIK HERIS. 351 x 300 cm.

Terrakottafärgad botten med stor polykrom medaljong, hörnornament, stiliserade blom- och palmettslingor. Terrakottafärgad huvudbård med stora arabesk-, blom- och palmettrankor.

Något ställvis hårt slitage, smutsig, fläckar, lagningar. Långsidorna med smärre trampveck och skador, avkortade kortsidor.