1738
535790

MATTA. Semiantik Isfahan möjligen. 278,5 x 203 cm.

Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 720 - 1 910 EUR
1 950 - 2 170 USD
Klubbat pris

Benvit botten med stort polykromt blommande träd, hjortar och fåglar. Mörkblå huvudbård med molnband, palmett- och blomranka.

Ställvis något slitage, fläckar, missfärgningar, litet hål. Sidorna med trampveck och smärre skador, en kortsida med reva.