Madeleine Pyk – en samling F769
1743
521388

SEMIANTIK KAUKASISK GALLERI. 357,5 x 113 cm.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
950 - 1 140 EUR
1 090 - 1 310 USD
Klubbat pris
9 500 SEK

Mörkblå botten med rader av polykroma botehmönster. Diagonalmönstrad huvudbård med växtornament.

Obetydligt slitage, något smutsig, smärre fläckar, trampveck och lagningar. Långsidorna och en kortsida med trampveck och skador.