1762
535299

ANTIK MAHAL. 779 x 530,5 cm.

Utropspris
200 000 - 250 000 SEK
17 700 - 22 100 EUR
18 400 - 23 000 USD
Klubbat pris
ANTIK MAHAL. 779 x 530,5 cm.

Terrakottamelerad botten med stora polykroma blom- och arabeskmönster. Bred mörkblå huvudbård med stor palmett- och blomranka.

Något ställvis hårdare slitage, något smutsig, fläckar, lagningar, smärre skador och trampveck.