1775
505084

SEMIANTIK VERAMIN. 315,5 x 203 cm.

Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 570 - 1 740 EUR
1 640 - 1 830 USD
Klubbat pris
36 000 SEK

Blåmelerad botten med polykromt mina khani-mönster. Bred terrakottamelerad huvudbård med stora palmett-, blom-, granatäppel- och arabeskrankor.

Något ställvis hårdare slitage, något smutsig, smärre fläckar. Baksidan med smärre malskador, sidorna med trampveck och smärre skador, ett trampveck med liten reva.