1776
491997

SEMIANTIK YESD sannolikt. 392 x 275,5 cm.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 050 - 1 310 EUR
1 100 - 1 370 USD
Klubbat pris

Vinröd botten med polykromt spaljé- och medaljongmönster. Bred benvit huvudbård med blomställningar och -rankor.

Något ställvis hårt slitage, något smutsig, fläckar, smärre lagningar. Sidorna med smärre trampveck, en kortsida saknar några knutrader.

Liljevalchs konsthall: Drömrummet. Om samlandets passion, sommaren 2011.