Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281
1780
497937

GLAS, sex stycken. Sverige, sengustavianska, omkring år 1800.

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
484 - 678 EUR
554 - 776 USD
Klubbat pris
4 000 SEK

Graverad dekor av blomstergirlander och rosetter. I botten slipad stjärndekor. Spår av förgyllning. Höjd 13,2-13,3 cm.

En med smärre nagg.