1781
505105

VINGLAS, sju stycken. England, 1700-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
573 - 764 EUR
651 - 868 USD
Klubbat pris
5 000 SEK

Sk Aleglas, med graverad dekor av humle och malt, fot med spiraldekor. Höjd 18,4-19,6 cm.

Nagg. Lagning.