1780
497937

GLAS, sex stycken. Sverige, sengustavianska, omkring år 1800.

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
479 - 670 EUR
542 - 758 USD
Klubbat pris
4 000 SEK

Graverad dekor av blomstergirlander och rosetter. I botten slipad stjärndekor. Spår av förgyllning. Höjd 13,2-13,3 cm.

En med smärre nagg.