1791
535420

TALLRIKAR, ett par, fajans. Marieberg, daterade 18/10 resp. 20/11 1770.

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
876 - 1 320 EUR
912 - 1 370 USD
Klubbat pris

Runda med konturerat brätte, tryckt kiniserande dekor. Diameter 23,6 cm och 24,9 cm.

Slitage. Smärre skada.

Tilläggslista

Daterade 18/10 resp. 20/11 1770.