208
503696

SKULPTUR, nefrit. Kina, 1900-tal.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 780 - 2 220 EUR
1 850 - 2 320 USD
Klubbat pris
32 000 SEK

Skulptur i två delar. Skuren dekor i form av tall med fåglar, vid foten ett hjortpar. Sockel med genombruten skuren dekor. Total höjd 51 cm.

Skador.