213
507603

BUDDHA, förgylld brons. Tibet, 1500-tal eller äldre.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 940 - 2 420 EUR
2 220 - 2 770 USD
Klubbat pris
18 000 SEK

Sittande på dubbel lotustron. Höjd 9 cm.

Slitage, bottenplatta saknas.

Proveniens

Property of a Danish Collector.