240
471563

CEREMONIELLT KÄRL, lergods. Han dynastin (206 f.Kr. - 220 e.Kr).

Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1 780 - 2 660 EUR
1 850 - 2 780 USD
Klubbat pris
17 000 SEK

Tripod. Med inskription. Längd 24 cm, höjd 17 cm.

Borrhål från test.

Tilläggslista

Oxford Thermoluminescence Analysis Report, Sample no C114c89, signed by Doreen Stoneham, 24 April 2014.

Proveniens

From the Collection of Orvar Karlbeck.