243
475067

FIGURIN, lergods. Tang dynastin (618-906).

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 320 - 1 770 EUR
1 380 - 1 840 USD
Klubbat pris
17 000 SEK

Stående häst med sadel och schabrak. Höjd 27 cm.

Skador. Lagningar. Krackelyrer. Borrhål efter test.

Proveniens

Oxford Thermoluminescence Analysis Report, Sample no C114c87, signed by Doreen Stoneham, 24 April 2014.