289
481706

SKÅLAR, ett par, porslin. Republik (1912-49) med Jiaqings märke.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
532 - 710 EUR
556 - 741 USD
Klubbat pris
370 000 SEK

Dekor av bambu och mognande frukter. Diameter 11,1 cm.

Obetydligt slitage.

Proveniens

The Per Parén Collection.

See lot 160.