290
481702

SKÅLAR, ett par, porslin. Republik (1912-49) med Yongzhengs sex karaktärers märke.

Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 590 - 1 770 EUR
1 660 - 1 840 USD
Klubbat pris
880 000 SEK

Dekor i wucaifärger. Diameter 12,4 cm.

Obetydligt slitage.

Proveniens

The Per Parén Collection.

See lot 160.