325
536427

Cheng Qinwang

(Kina, 1752-1823)
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
3 490 - 5 230 EUR
3 650 - 5 470 USD
Klubbat pris
46 000 SEK
Cheng Qinwang
(Kina, 1752-1823)

KALLIGRAFI, kuplett. Kaishu, signerad.

Tusch på papper med bladguld, monterade som ett par rullmålningar. Två sigill. 171 x 32,6 cm.

Slitage, veck, fläckar. (2)