326
499247

Cheng Qinwang, (Prins Cheng)

(Kina, 1752-1823)
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 050 - 1 310 EUR
1 100 - 1 370 USD
Klubbat pris
8 000 SEK
Cheng Qinwang, (Prins Cheng)
(Kina, 1752-1823)

KALLIGRAFI. Xingshu. Signerad samt med två sigill.

Tusch på gulvaxat papper med målad bård av drak- och molnslingor. Monterad som rullmålning. 160,5 x 38,5 cm.

Veck, mindre färgborfall, slitage.

Originally a couplet, this being the second scroll.