516
533362

VAS, porslin. Troligen Republik, 1900-tal, med Qianlong sigillmärke.

Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 570 - 1 740 EUR
1 640 - 1 830 USD
Klubbat pris

Balusterformad med utvikt mynning, på livet dekor av landskap med figurer. Runt halsen och foten, rik blomsterdekor mot gul fond i emaljfärger. Höjd 31,1 cm.

Slitage.